Przejdź do treści
2
3
k
Przejdź do stopki

Wyjazd edukacyjny w ramach projektu p. n.: „Super szkoły w Gminie Podegrodzie” do Krakowa

Wyjazd edukacyjny w ramach projektu p. n.: „Super szkoły w Gminie Podegrodzie” do Krakowa

Treść

 

Wyjazd edukacyjny w ramach projektu p. n.: „Super szkoły w Gminie Podegrodzie” do Krakowa

Muzeum Lotnictwa i warsztaty z TIK

 

Dnia 17 maja uczniowie klas II-IV, łącznie 15 osób, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. W programie wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa, obiad i warsztaty edukacyjne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego
Funduszu Społecznego

            Na początku trasy uczniowie dostali poczęstunek w formie wody mineralnej oraz jabłuszka. Po przyjeździe do Krakowa do Muzeum Lotnictwa grupa wraz z przewodnikiem i kierownikiem wycieczki oraz opiekunami zwiedzali Muzeum Lotnictwa. Celem Muzeum jest zachowanie dla potomności dziedzictwa polskiego i światowego lotnictwa, opowiadanie o jego fenomenie, kreowanie zainteresowania nauką i techniką oraz wskazywanie pozytywnych wzorców patriotycznych i wychowawczych poprzez upamiętnianie losów i postaw lotników polskich walczących o niepodległość Rzeczpospolitej.Następnie dzieci mogły wejść do wnętrza samolotu, usiąść za sterami i poczuć się jak prawdziwi piloci.

            Po obiedzie przejechaliśmy na  Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie zostaliśmy bardzo mile przyjęci i zaprowadzono nas na najlepszą aulę w całym Uniwersytecie. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę studenta uczelni wyższej. Warsztaty dla dzieci były na temat „technologii informacyjno-komunikacyjnych”. Uczniowie zapoznali tematykę TIK, poznali wiele ciekawostek na temat bezpieczeństwa i niebezpieczeństwa w sieci (w laptopach, telefonach komórkowych). Warsztaty były prowadzane w formie atrakcyjnej dla dzieci, uczniowie byli angażowani do dyskusji oraz aktywnie zadawali pytania.

            Wyjazd edukacyjny realizowany w ramach projektu p. n.: „Super szkoły w Gminie Podegrodzie” z tematyki TIK był dla dzieci atrakcyjny a przede wszystkim edukacyjny. Uczniowie wrócili zadowoleni z wycieczki.

 

 

A. Gomółka

34381