Przejdź do treści
a1
2
Przejdź do stopki

WYCIECZKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

WYCIECZKA  DZIĘKCZYNNA ZA DAR PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Treść

Dnia 11 maja 2022 roku odbyła się pielgrzymka uczniów klas trzecich z Rogów, Podegrodzia, Mokrej Wsi i Stadeł  do  Kalwarii Zebrzydowskiej - Krakowa – Łagiewnik. Dzieciom komunijnym towarzyszyli  rodzice, bliscy, wychowawczynie, ksiądz Mateusz Bugno oraz ksiądz Maciej Stabrawa.

Pierwszym punktem pielgrzymki była  Kalwaria Zebrzydowska.

Kalwaria Zebrzydowska to nie tylko miejsce kultu Maryi z cudownym obrazem łaskami słynącym, ale też wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco unikatowa kalwaria, gdzie odprawia się nabożeństwa dróżkowe. Jest to specjalny rytuał składający się z rozmyślań i modlitw odmawianych przy 28 stacjach Męki Pańskiej oraz przy 24 stacjach Dróżek Matki Boskiej.

Dzieci pokłoniły się cudownemu obrazowi oraz uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej w Kalwaryjskim Sanktuarium razem z dziećmi z innych miejsc w Polsce. Po Eucharystii był czas na wspólne przejście Dróżek Pasyjnych i Maryjnych.

Po trudach pielgrzymowania przyszedł czas na smaczny obiad, lody  i zakup pamiątek.

Następnie z Kalwarii udaliśmy się do Krakowa – Łagiewnik. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestniczyliśmy w  modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie udaliśmy się na spotkanie z siostrą zakonną ze Zgromadzenia Matki Bożej, która w przepiękny sposób opowiadała dzieciom o życiu i powołaniu zakonnym Świętej Faustyny.

Ostatnim etapem pielgrzymowania było zwiedzanie  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego kaplicy klasztornej z  obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. 

W drodze powrotnej odśpiewaliśmy „ majówkę”.

 

Po tych niezwykłych wrażeniach, w radosnych nastrojach szczęśliwie powróciliśmy do domów.

 

                                                                                                                          Jolanta Plata

14656