Przejdź do treści
2
3
k
Przejdź do stopki

Spacerkiem po Podegrodziu

Spacerkiem po Podegrodziu

Treść

Dnia 10 maja 2022r. uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę autokarową  do Podegrodzia.  W programie wycieczki była wizyta w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu, w Banku Spółdzielczym  oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.

Uczniowie najpierw udali się do Biblioteki Gminnej, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej  pt. „W Krainie Baśni”. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, wdrażanie do poszanowania książek  i zachęcenie do systematycznego korzystania z bibliotecznej oferty. Na lekcji uczniowie pracowali w grupach wykazując się doskonałą wiedzą na temat znanych baśni dla dzieci. Ponadto uczniowie zwiedzili  bibliotekę, zapoznali się z jej księgozbiorem i działami. Dowiedzieli się jakie funkcje spełnia biblioteka i jak można zostać jej czytelnikiem.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Banku Spółdzielczym w Podegrodziu. Dzieci spotkały się z pracownikami banku. Z uwagą słuchały ciekawostek o lokalnej bankowości. Chętnie zadawały pytania na temat  pojęć związanych z bankowością. Na każde z pytań uzyskały wyczerpującą odpowiedź.

Ostatnim punktem zwiedzania był Gminny Ośrodek Kultury, po którym oprowadzili uczniów pan Rafał Hasior oraz pani Zofia Buczek. Dzieci  obejrzały  przepiękne zbiory malarstwa na szkle, drewniane ludowe rzeźby. W pracowni ceramicznej obejrzały kolekcję  prac  ceramicznych. Pan Rafał Hasior w ciekawy sposób opowiadał dzieciom o funkcjonowaniu i działalności  Gminnego Ośrodka Kultury oraz o odbywających się tutaj  wydarzeniach, imprezach i konkursach.

Na koniec uczestnicy wycieczki udali się na pyszną pizzę do miejscowej pizzerni oraz na lody.

Pełni wrażeń, w radosnych nastrojach wróciliśmy autokarem do szkoły.

 

Jolanta Plata

31595