Przejdź do treści
2
3
k
Przejdź do stopki

Wigilie klasowe

Wigilie klasowe

Treść

 

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
– radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

 

        Zgodnie z tradycją naszej szkoły w piątek 17 grudnia 2021 r. przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na szkolnej wigilii. W tym roku szkolnym różniła się miejscem spotkania uczniów, czyli zorganizowana był w salach lekcyjnych, a nie jak w poprzednich latach wspólnie z całą społecznością  uczniowską na korytarzu. 

         W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze klasa pierwsza spędzała piątkowy dzień w szkole. Przy pięknie ustrojonym stole, przy świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku  wszyscy  zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy  nie tylko w klasie, ale również  na szkolnej scenie, co uprzyjemniło nam ten wyjątkowy czas. Świątecznym akcentem był akompaniament  do śpiewanych przez uczniów kolęd w wykonaniu Kacpra Pietrzyka.

        Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem,  śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

Wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie – dziękujemy!!!

 

 

31593