Przejdź do treści
a1
2
Przejdź do stopki

BOŻONARODZENIOWE PRZEDSTAWIENIA, WIGILIE KLASOWE

BOŻONARODZENIOWE PRZEDSTAWIENIA, WIGILIE KLASOWE

Treść

17 grudnia 2021 roku

Wigilijny wieczór to czas wzajemnego wybaczenia sobie wszelkich urazów i win. To czas wyczekiwany, pełen wzruszeń, miłości i pojednania. W naszym kraju Wigilię Bożego Narodzenia obchodzi się szczególnie uroczyście. Wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdki, jak tradycja każe łączymy się w naszych domach na wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole, łamiemy opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy i spożywamy wigilijne dania.

W naszej szkole również zachowujemy te piękne tradycje przekazywane nam z pokolenia na pokolenie. W tym roku spotkania opłatkowe organizowane były przez poszczególne klasy i wychowawców. Poprzedziły je jednak wspaniałe występy bożonarodzeniowe dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1 – 3. Mali aktorzy - przedszkolaki, uczniowie klasy pierwszej i drugiej wystąpili kolejno na scenie przedstawiając niezwykle piękne jasełka. Z kolei uczniowie klasy III zaprezentowali zebranym występ taneczno – wokalny o tematyce bożonarodzeniowej. Odpowiednia oprawa muzyczna, stroje dzieci, rekwizyty, ciekawa scenografia, śpiew, taniec na scenie sprawiły, że każdy z obecnych poczuł atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po występach uczniów klas młodszych na scenie wystąpiła  grupa kolędnicza z turoniem  oraz kolędnicy z gwiazdą. Uczniowie wykazali się nie tylko  umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi  ale również  znajomością  jakże pięknej lachowskiej gwary.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło także wspólnego śpiewu kolęd. Na instrumentach przygrywali nam utalentowani instrumentaliści – Kacper Pietrzyk kl. I - akordeon, Szymon Hejmej kl. III - akordeon, Mateusz Orzeł kl. VII – akordeon, Antek Orzeł kl. VII – klarnet.

Ostatnim punktem świątecznego programu artystycznego był śpiew kolęd w języku angielskim i niemieckim w wykonaniu uczniów klas starszych.

Po występach przyszedł czas na klasowe spotkania opłatkowe. Zgodnie z tradycją uczniowie przy świątecznym stole łamali się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia, a potem śpiewali kolędy. W miłej i serdecznej atmosferze mijały chwile wspólnego biesiadowania.

Bożonarodzeniowe występy oraz  spotkania wigilijne w klasach dostarczyły wszystkim wiele wzruszeń i radości.

12517