Konkurs „Dalsze przygody Gangu Słodziaków.”

 

W dniu 22 października 2018 r uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie pt. „Dalsze przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10min) czytania ( dowolnej książki),  udokumentowane podpisem rodzica, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem.

Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie było przepustką do wzięcia udziału w konkursie, który składał się z dwóch części. Przygotowaniem do niego było czytanie  pod hasłem „Na leśnej polanie przyjemne słuchanie”. Drugą częścią Konkursu było wykonanie indywidualnie  prac o dalszych przygodach Gangu Słodziaków i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

Klasy I rysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków.

Klasa II tworzą komiksy o Słodziakach.

Klasa III piszą krótkie historie o Gangu Słodziaków i je zilustrują.

Nagrody w konkursie  to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Radość uczniów z wygranych maskotek i książek nie miały końca.