Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się we wtorek 1 września o godzinie 900.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, którą odprawił  ks. Piotr Kruczyński. Msza Święta sprawowana była w intencji wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli uczących w naszej szkole.

Po Mszy Świętej uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 dokonał dyrektor mgr Stanisław Krzyżak. Najpierw serdecznie powitał wszystkich zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów. W sposób szczególny powitał uczniów oddziału przedszkolnego, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Życzył im samych sukcesów i radości w szkole.

Następnie pan dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

kl. 0 - mgr Teresa Zielonka

kl. I - mgr Jolanta Plata

kl. II - mgr Jolanta Plata

kl. III - mgr Elżbieta Krzyżak

kl. V - mgr inż. Janina Buczek

kl. VI - mgr Edyta Poparda

Uczniowie klas starszych pod kierunkiem mgr inż. Janiny Buczek przygotowali akademię poświęconą 76-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pięknymi wierszami i piosenkami przypomnieli  czas, który był okrutny dla nas Polaków.

Na koniec uczniowie udali się do swoich klas, aby spotkać się z wychowawcami.