Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w poniedziałek 1 września o godzinie 900.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą, którą odprawił  ks. Piotr Kruczyński. Msza Święta sprawowana była w intencji wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli uczących w naszej szkole.

Po Mszy Świętej uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 dokonał dyrektor mgr Stanisław Krzyżak. Najpierw serdecznie powitał wszystkich zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów. W sposób szczególny powitał uczniów oddziału przedszkolnego, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Życzył im samych sukcesów i radości w szkole.

Następnie pan dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas:

kl. 0 - mgr Jolanta Plata

kl. I - mgr Helena Olszak

kl. II - mgr Elżbieta Krzyżak

kl. IV - mgr inż. Janina Buczek

kl. V - mgr Teresa Zielonka

kl. VI - mgr Edyta Poparda

Uczniowie klas starszych pod kierunkiem mgr inż. Janiny Buczek przygotowali akademię poświęconą 75-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pięknymi wierszami i piosenkami przypomnieli  czas, który był okrutny dla nas Polaków.

Na koniec uczniowie udali się do swoich klas, aby spotkać się z wychowawcami.